4.10.2023 Poland

Norwegian Circular School Challenge – Zamykamy Obieg w Naszej Szkole – pierwszy cyrkularny Hackathon dla Młodzieży w Rzeszowie

Drodzy Uczniowe i Nauczyciele Rzeszowskich Szkół Podstawowych

Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w świetnym wydarzeniu, które da Wam szansę na przeżycie prawdziwej przygody i zmienienie świata na lepsze!  To “Norwegian Circular School Challenge – Zamykamy Obieg (w Naszej Szkole)!” – konkurs, który odbędzie się w formule hackathonu.

Nasz cel jest jasny: chcemy, abyście wykorzystali swoją kreatywność i innowacyjność do opracowania projektów i rozwiązań, które pomogą ograniczyć wpływ człowieka na klimat oraz wprowadzić zasady gospodarki obiegu zamkniętego w Rzeszowie.

Wspólnie z Prezydentem Miasta Rzeszów oraz Gminą Miasta Rzeszów, chcielibyśmy Was zaprosić na udziału w hackathonie, który odbędzie się 13-14 listopada 2023 roku w przestrzeni Centrum Innowacji Miejskich, przy ul. Teofila Lenartowicza 4 w Rzeszowie.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • To miejsce, gdzie Wasza kreatywność i innowacje są najważniejsze. Będziecie mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności, aby stworzyć rozwiązania, które pomogą naszej planecie.
  • To konkurs, w którym możecie wygrać atrakcyjne nagrody dla waszych szkół! Zwycięskie szkoły otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 5000 zł za I miejsce, 3000 zł za II miejsce i 2000 zł za III miejsce.
  • To okazja, żeby sprawdzić swoje możliwości! Chcemy, abyście poczuli się odpowiedzialni za Wasze lokalne środowisko. Wasze pomysły i rozwiązania będą miały wpływ na Waszą szkolną społeczność i najbliższe otoczenie.

Informacje organizacyjne:

Miejsce: Centrum Innowacji Miejskich Urban Lab w Rzeszowie

Data: 13-14 listopada 2023

Prowadzenie: International Developement Norway i Ungt Entreprenørskap Trondheim.  Wydarzenie będzie prowadzone głównie w języku angielskim, ale z polskim wsparciem, więc nie musicie się martwić o biegłość w języku angielskim. Zachęcamy nauczycieli języka angielskiego do pełnienia roli opiekunów zgłoszonych zespołów.

Zgłoszenia: Jeśli chcielbyście wziąć udział w hackathonie,  prosimy Was o zgłoszenie swojej drużyny (4-6 uczniów) wraz z Nauczycielem-Opiekunem poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie https://myjnia.mpk.rzeszow.pl/index.php/konkursy/ i przesłanie go na adres: firma@mpk.rzeszow.pl

Serdecznie zapraszamy!